tlgm

در پی اعتراض به هدایای دیپلماتهای ایرانیان به همتایان امریکایی

قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟!

اخیراً خبری در رسانه ها منتشر شده مبنی بر اعطای هدایایی از سوی ظریف، عراقچی و فریدون به دیپلمات های امریکایی که صدای اعتراض دلواپسان محترم کشورمان را درآورده است!

img10305

شب گذشته یکی از دوستان قدیمی پیامی در تلگرام برایم فرستاد که با خواندن آن بسیار آزرده شدم. چرایش بماند. توضیحش طولانیست. مخصوصاً که یک بار برای آن دوست عزیر و گرامی توضیحات کامل داده ام.

متن پیام ارسالی ایشان و پاسخی که بنده برایشان ارسال نمودم را در زیر میآورم تا شما قضاوت کنید که چرا آزرده شدم:

دوازدهم اكتبر سال 2016 دولت امريكا ليستی از هدايای دريافت شده توسط مقامات امريكايی از ساير ديپلمات‌ها و دولتمردان جهان را در سال 2015 منتشر كرد.

به گزارش رجانیوز مطابق لیست منتشر شده عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه 28 سپتامبر سال 2015 فرشی به ارزش هزار و صد و پنجاه دلاری به وندی شرمن هدیه کرده است. جالب توجه این‌که حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور نیز در همین تاریخ، تابلو فرشی به ارزش هزار و صد دلار به معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا اعطا کرده است.

‌اما نکته حائز اهمیت آن است که طبق قوانين امريكا در صورتی كه ارزش هدايای داده شده به ديپلمات‌ها يا مقامات سياسی امريكايی بيش از 375 دلار برآورد شود اين اشخاص فقط در صورتی می‌توانند آنها را برای خود نگه‌دارندكه آن را از دولت امريكا به قيمت برآورد شده خريداری نمايند.

اين كه چگونه ديپلمات‌های كاركشته ايرانی با سال‌ها سابقه خدمت به اين جمع بندی مي‌رسند كه هدايايی برای طرف‌های خارجی خود تهيه كنند كه آنها عملا فقط در صورتی بتوانند آن را قبول كنند كه معادل قيمتشان به دولت امريكا پول پرداخت كنند واقعا جالب است؛ اما به هر حال طبق فهرست اعلام شده خانم وندی شرمن هم تابلو فرش 1100 دلاری جناب فريدون هم فرش 1150 دلاری جناب عراقچی را از دولت امريكا خريده اما جان كری علاقه‌ای به خريد و نگهداری كتاب 400 دلاری جناب ظريف نداشته است.

به اين ترتيب دولت امريكا عملا 2250 دلار فقط از محل هداياي عراقچی و فريدون به وندی شرمن كاسبی كرده است.

اما پاسخ حقیر که امیدوارم باعث ازردگی کسی نشود:

۲۲۵۰ دلار با حساب دلار آزاد ایران (۳۶۰۰تومان) برابر است با ۸ میلیون و صد هزار تومان ک کمتر از پول بلیط یک طرفه ایران به امریکاست!
اگر دولت امریکا گدای ۸ میلیون و یکصد هزار تومان ایران است چ بهتر که بنا ب سنت حضرت حسین ابن علی (علیه السلام) با ابن پول به عنوان صدقه جلب رضایت گمراهان کنیم.
اگر این طور بوده واقعا ممنون هستم از دیپلمات های با سابقه و کار کشته و خبره کشورم ک با چنین تدبیری ایران رو از زیر بار تحریم هایی ک سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار (برابر سیصد و شصت هزار میلیارد توما!!!) به کشور ضربه وارد میکرد (بنا به استناد مرکز آمار ایران و بانک مرکزی دولت احمدی نژاد) بیرون آوردند.
حتی اگر بنا ب نظر دوستان رجا نیوز ی قبول کنیم ک این تحریم ها برداشته نشده هم باز ب امتحانش می ارزید (تکرار میکنم، هشت میلیون و صد هزار تومان در برابر ششصد و شصت هزار میلیارد تومان!)
کار با اینش ندارم ک ۲۲۵۰ دلار کمتر از حقوق ۱۵ روز یک کارگر ساده در امریکاست!
یعنی در امریکایی ک قریب ب ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد و مطابق تمام آمار های جهانی صاحب بزرگترین اقتصاد جهان است (ک این آمار الآن برای زیر سوال بردن عملکرد دولت روحانی مورد استناد علمای حوزه و عزیزان دلواپس قرار گرفته) حد اقل حقوق یک کارگر ساده ۵ هزار دلار برآورد شده، در چنین حالتی اگر دولت امریکا ۲۲۵۰ دلار سود برده باشه آسمان ب زمین رسیده،
ولی در کشوری که حد اقل حقوق کارگر ۸۴۰ هزار تومان برآورد میشه و در رده بندی اقتصادی (به لطف ریاست جمهوری ۸ ساله جناب احمدی نژاد مورد تایید رهبری) از حدود ۶۰ به نزدیک ۱۵۰ از ۱۹۸ کشور رسیده، یک فقره ۳ هزار میلیارد تومان، یک فقره ۱۲ هزار میلیارد تومان، اختلاس انجام بشه دکل نفتی خریداری شده ایران گم بشه، نفت کش ایران ک حامل بیش از ۵ میلیون بشکه نفت بوده گم بشه، صدای رهبری، مراجع، رجا نیوز، دلواپسان و اصلا هیچ کس در نمیاد، چون در زمان دولت راست دستان بوده، در زمان (شمشیر عدالت در دست ولایت) بوده.
بگزریم؛ ب دوستان عزیزم در رجا نیوز سلام برسون و یک سوال ازشون بپرس چون خیلی برام مهمه:
روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ (جمعه، روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری) ساعت ۱۶ (چهار بعد از ظهر) در صورتی ک هنوز ۸ ساعت تا پایا رای گیری باقی مونده بود از کجا میدونستن ک احمدی نژاد با ۶۳% آرا رئیس جمهور شده؟ ب این عزیزان امداد غیبی میرسه؟ علم غیب دارن؟ پیشگو تو گروهشون دارن؟ یا خدایی نکردن تقلب در کار بوده؟

دلواپسان عزیز باید به عرض برسنام دم خروس که هیچ، خود خروس بیرون است!

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

ads ads

powered by madankan.ir