tlgm

مجید کیانپور

صنعت ما با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کند

‌نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون صنعت ما با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کند.

img10382

به گزارش خزان نیوز‌، مهندس مجید کیان‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رکود اقتصادی فعلی متعلق به بخش اعظمی از دنیاست و تنها به کشور ما مربوط نمی‌شود؛ تمام اقتصاددان‌ها، صنعتگران و کارشناسان به دنبال حل مشکل هستند.

وی اضافه کرد: در کشور ما نیز نسخه شفابخش توسط مقام معظم رهبری در قالب سیاست اقتصاد مقاومتی اعلام شده و توسط مسئولین امر در دو سه سال گذشته به صورت جدی پیگیری می‌شود.

کیان‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت ما با کمتر از 50 درصد به فعالیت خود ادامه می‌دهد و قسمت اعظمی از ظرفیت آن خالی است. ممکن است به خاطر شرایطی باشد که بر فضای کسب و کار حاکم است و در این راستا نیاز به تغییر رویکرد داریم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس بیان کرد: نیاز به تغییر رویکرد در توسعه و فضای کسب و کار و تولید داریم و باید با نگاهی جدید و درون‌زا و به صورت برون‌محور برنامه‌ریزی کنیم.

وی تصریح کرد: باید بتوانیم تمام مواردی که مرتبط با صنعت است را برنامه‌ریزی کنیم و به صورت جدی آنها را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم بازارهای کشورهای همسایه را در دست بگیریم و صادرات خود را فعال کنیم.

کیان‌پور با بیان اینکه باید به مرزهای خارج از استان بیندیشیم، افزود: در این راستا باید مشکلات صنعت را برطرف و صنعت‌مان را به روز کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: مشکلات اعظمی که در بخش صنعت و معدن وجود دارد، بخشی از آن مربوط به تسهیلاتی است، قبلاً گرفته و نتوانسته‌اند آن را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: در ستاد تسهیل می‌بینیم تسهیلاتی که به آنها داده می‌شود در قالب تمدید تسهیلات قبلی یا بازپرداخت اصل تسهیلات و سودی است که به آن تعلق گرفته و روی این موضوع باید برنامه‌ریزی می‌شود.

کیان‌پور گفت: در نهایت سرمایه در گردش جدیدی داده می‌شود که مشکلی از این واحدها حل نمی‌کند و شاید بهترین رویکردی را که در این رابطه بخواهیم درنظر بگیریم نیاز به قانون جدید داشته باشد که باید در مجلس آن را پیگیری کنیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اظهار کرد: باید برنامه یا لایحه جدیدی از سوی دولت بیاید که آن را پیگیری کنیم تا بتوان روی فضای توسعه و بروزآوری صنعتمان کار کنیم و به دنبال اشتغال پایدار باشیم وگرنه تمدید تسهیلات و بازپرداخت آن مشکلی از صنعت ما حل نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه صنایع ما نیازمند توسعه هستند، اظهار کرد: وضعیت صنعت ما به جایی رسیده که با بازپرداخت تسهیلات قبلی و تمدید آنها به جایی نمی‌رسد.

کیان‌پور خاطرنشان کرد: مدیران ما باید مدیر توسعه‌نگر باشند. در رابطه با واحدهای صنعتی استان ما تنها مدیر نگهداری بودیم و به دنبال توسعه نبوده‌ایم برای همین نوسازی هم انجام نشده، اگر پیگیر بودیم وضعیت ما به این‎گونه نبود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

ads ads

powered by madankan.ir